Pirms plānojat remontu virtuvē, nepieciešams izplānot visu līdz sīkumam, lai pēc tam nerastos problēmas ar kādas tehnikas novietošanu un pieslēgšanu. Saprast, kāda sadzīves tehnika atradīsies Jūsu virtuvē un būs nepieciešama, vajadzētu jau pašā sākumā, lai elektriķis var pievadīt attiecīgajās vietās rozetes, lai vēlāk nebūtu jāvelk ārā pažobelē noliktie pagarinātāji. Virtuves tehnikas pieejamais klāsts ir ļoti plašs, mēs uzskaitīsim svarīgākās, kas visdrīzāk ir katrā virtuvē.

 

Tvaika nosūcējs

Pirms iegādāties nosūcēju, būtu nepieciešams saprast, vai ir kur novadīt sasmakušo gaisu, vai arī nepieciešams recirkulācijas nosūcējs. Pirmajā variantā jārēķinās, ka nosūcēju vēlams uzstādīt netālu no ventilācijas ievada, ja tas atradīsies otrā virtuves galā, tad jārēķinās, ka gar virtuves skapīšu augšu (atkarīgs no tehniskā izpildījuma) visdrīzāk ies gaisa nosūcēja truba, jo tā garāka, jo garāks ceļš gaisam un lielāka iespēja, ka efektivitāte nosūcējam nebūs tik liela kā plānojāt. Otrajā variantā nosūcēja truba nebūs nepieciešama, bet pie paša nosūcēja būs speciāli filtri, kas gaisu attīrīs un ievadīs atpakaļ virtuvē.
Nosūcējus pēc uzbūves var iedalīt divās kategorijās – iebūvētie un brīvi stāvošie. Ja nosūcējus būs brīvi stāvošs, tad nepieciešams zināt tā izmērus, lai varam pie projekta atvēlēt tam vietu. Pie montāžas to piestiprināsim pie sienas un gatavs.
Ja izvēle krīt uz iebūvētiem nosūcējiem, tad pie projekta vajadzētu zināt tā izmērus, vai arī modeli kas ir noskatīts, paši atradīsim specifikāciju, un skapīti izgatavosim tieši tādu, kāds nepieciešams. Iebūvētie nosūcēji pēc izskata var būt dažādi, par to spējām un funkcijās būs nepieciešams konsultēties elektropreču veikalā. Zemāk pāris varianti kādi tie varētu izskatīties.

 

Iebūvētā cepeškrāsns

Cepeškrāsns ir viena no tām iekārtām, ko obligāti nav nepieciešams iegādāties pie virtuves izgatavošanas, jo lielākoties tās ir standarta izmēra un tiek ievietotas zemāk redzamajā skapītī.

Standarta platums cepeškrāsnij ir 600mm, iebūvēšanas augstums var atšķirties no 570-600mm. Ja pie virtuves pasūtījuma cepeškrāsns nebūs iegādāta, bet plānojumā vēlēsieties tai vietu, tad pēc tam nosūtīsim Jums specifikāciju kāda cepeškrāsni varēsiet ievietot konkrētajā skapītī, lai to varētu iegādāties arī vēlāk. ATCERIES! Cepeškrāsns izmanto pilnībā visu atvēlēto vietu, tas nozīmē, ka aiz tās nevajadzētu plānot elektrības rozetes un aiz tās nedrīkst atrasties nekādas trubas u.t.t. Vislabāk elektrības pievadus plānot vai nu nedaudz sānis (lai tie pieejami no blakus skapīša), vai 100-150mm no grīdas (atkarībā no cokola augstuma) .

 

Iebūvētā plīts virsma

Virsmas varētu iedalīt trīs grupās – elektriskās/keramiskās, indukcijas un gāzes. Pie projekta izstrādes būtu svarīgi zināt kādu risinājumu izvēlēsieties, lai var izplānot elektrības rozeti vai arī vietu gāzes balonam (ja nu izvēlaties gāzi un Jums nav centrālais pievads). Tālāk jau atkarībā no izvēlētā veida ir variācijas platuma izmēriem, standartā tās nav platākas par 600mm( tādā pašā platumā kā cepeškrāsns), bet ir modeļiem uz 700,800 un 900mm.
Ja cepeškrāsns nav plānota vai arī tiks ievietota penālī tad zem plīts virsmas apakšā būs skapītis. To varēsiet izvēlēties pēc brīvas izvēlēs, jo tehniski ir iespējams ievietot arī skapīti ar atvilktnēm, groziem, u.t.t Plīts virsmu iebūvēsim uz vietas uzstādot virtuvi jau objektā.

 

Iebūvētie ledusskapji

Ledusskapis, ja tas ir iebūvēts, ir viena no iekārtām, kuru noteikti ir nepieciešams iegādāties vai arī noskatīt, pirms projekta pasūtīšanas. Tie mēdz atšķirties izmēros, tāpēc ja izgatavosim itkā standarta skapi iebūvētajam ledusskapim, tad piemeklēt pēc tam tādu ledusskapi, kas der konkrētajam skapim būs grūtāk. Lielākoties atšķiras ledusskapja durvju augstumu izmēri. Platums iebūvētā ledusskapja vietai virtuvē jāatvēl 600mm, kas ir standarts, ja tas būs ar vienām durvīm, lielākiem, protams, vairāk. Noteikti izplānojiet vietu elektrības rozetei, vislabāk vietā kur pēc tam ērti ir tikt klāt un nepieciešamības gadījumā atvienot no elektrotīkla. ATCERIES! Ja ledusskapis nav paredzēts iebūvēšanai, tad to labāk nedarīt, jo iekārtai ir nepieciešama gaisa cirkulācija. Ja to ieliksiet kādā skapī, tad jārēķinās ar īsāku ledusskapja mūžu un lielāku elektroenerģijas patēriņu.

 

Iebūvējamā trauku mašīna

Trauku mašīnas no tehniskā izpildījuma pārsvarā atšķiras ar platuma izmēru – 450 vai 600mm un augstumā, cik augsta virtuves iekārta jāizgatavo, lai to paliktu zem darba virsmas. Trauku mašīnai nav nepieciešams kāds speciāls skapītis, kurā to ievietot, no mūsu puses nepieciešams izgatavot tikai attiecīgās krāsas fasādi un cokola līsti, lai tā smuki saplūstu ar pārējo iekārtu. ATCERIES! Trauku mašīna ir brīvi stāvoša iekārta un tai nepieciešams atrasties uz grīdas. Nevajadzētu plānot, ka tā atradīsies kādā skapī kaut kur augstāk par zemi. Līdzīgi kā cepeškrāsns, arī trauku mašīnas parasti izmanto visu sev atvēlēto vietu, tas nozīmē, ka aiz tās nedrīkst atrasties elektrības rozetes vai kādas trubas. Plānojumā tai vajadzētu būt blakus izlietnes komunikācijām un tā lai no blakus skapīša var piekļūt klāt trauku mašīnas izvadiem.

Iebūvējamā veļas mašīna

Veļas mašīnas no tehniskā risinājuma parasti ir 600mm platas. Atšķiras dziļums, ja veļas mašīnas nav ar lielu ietilpību, tad parasti nebūs ļoti dziļa, bet lielākiem modeļiem jārēķinās ka tie izmantos visu atvēlēto telpu, tas nozīmē, ka aiz tās nevajadzētu plānot elektrības rozetes vai kādus ūdens pievadus. Plānojumā tai vajadzētu būt blakus izlietnes komunikācijām un tā lai no blakus skapīša var piekļūt klāt veļas mašīnas izvadiem.
Veļas mašīnai nav nepieciešams kāds speciāls skapītis, kurā to ievietot, no mūsu puses nepieciešams izgatavot tikai attiecīgās krāsas fasādi un cokola līsti, lai tā smuki saplūstu ar pārējo iekārtu. ATCERIES! Veļas mašīna ir brīvi stāvoša iekārta un tai nepieciešams atrasties uz grīdas. Nevajadzētu plānot, ka tā atradīsies kādā skapī kaut kur augstāk par zemi.

 

Tas īsumā par visizplatītākajām iekārtām, kas atrodas virtuvē. Cerams kaut nedaudz palīdzējām Jums saprast sadzīves tehnikas iebūvēšanas variantus. Labprāt palīdzēsim Jums ar konsultāciju par neskaidrajiem jautājumiem. Varam iebūvēt jebkuru iekārtu – kafijas automātu, mikroviļņu krāsni, atkritumu smalcinātājus, sulu spiedes u.t.t Īsāk sakot jebko, ko var iebūvēt 🙂